Koncert symfoniczny w ramach 110. rocznicy śmierci Józefa Wieniawskiego

Koncert symfoniczny w ramach 110. rocznicy śmierci Józefa Wieniawskiego
Koncert symfoniczny w ramach 110. rocznicy śmierci Józefa Wieniawskiego

Filharmonia Lubelska kontynuuje koncerty projektu „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci”. Już w piątek, 23 września o godz. 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod batutą Theodora Kuchara wykona dzieła m.in. Józefa Wieniawskiego.

W hołdzie Józefowi Wieniawskiemu

W ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Filharmonii Lubelskiej odbywa się szereg koncertów z muzyką wielkiego pianisty i kompozytora – Józefa Wieniawskiego.

Twórczość Józefa, pozostającego w cieniu swego brata, wielkiego wirtuoza skrzypiec Henryka, nieustannie zaskakuje melomanów na całym świecie swoją świeżością i ponadczasowością. Koncerty te to świetna okazja to poznania zapomnianej muzyki polskiej, i nie tylko!

23 września o godz. 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod batutą Theodora Kuchara wykona Suitę romantyczną Es-dur Józefa Wieniawskiego oraz VI Symfonię D-dur Antonina Dvořáka. Solistą wieczoru będzie Ignacy Lisiecki, który wykona IV Symfonię koncertującą na fortepian i orkiestrę Karola Szymanowskiego.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.