Koncert symfoniczny w ramach 110. rocznicy śmierci Józefa Wieniawskiego

Koncert symfoniczny w ramach 110. rocznicy śmierci Józefa Wieniawskiego
Koncert symfoniczny w ramach 110. rocznicy śmierci Józefa Wieniawskiego | materiały prasowe

Kontynuujemy koncerty projektu „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci”. Już w piątek, 21 października o godz. 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod batutą Wojciecha Michniewskiego wykona dzieła m.in. Józefa Wieniawskiego.

W hołdzie Józefowi Wieniawskiemu

W ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Filharmonii Lubelskiej odbywa się szereg koncertów z muzyką wielkiego pianisty i kompozytora – Józefa Wieniawskiego.

Twórczość Józefa, pozostającego w cieniu swego brata, wielkiego wirtuoza skrzypiec Henryka, nieustannie zaskakuje melomanów na całym świecie swoją świeżością i ponadczasowością. Koncerty te to świetna okazja do poznania zapomnianej muzyki polskiej i nie tylko.

23 października o godz. 19.00 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod batutą Wojciecha Michniewskiego wykona uwerturę koncertową „Manfred” Roberta Schumanna oraz Symfonię d-moll Césara Francka. Solistą wieczoru będzie Joanna Ławrynowicz, która wykona Koncert fortepianowy g-moll Józefa Wieniawskiego.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie kupbilet.filharmonialubelska.pl/event/view/id/275951

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.