Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego

kaczmarski kupałowcy
fot. Materiał organizatora

Ten bezpłatny koncert ma na celu nie tylko uhonorowanie pamięci jednego z najważniejszych polskich bardów, ale również wyrażenie solidarności z białoruskimi artystami i działaczami walczącymi o wolność słowa i demokrację.

Wydarzenie jest częścią lubelskich obchodów rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce

Koncert w ramach trwającego właśnie w Centrum Kultury w Lublinie Festiwalu Bliski Wschód będzie nie tylko okazją do zaprezentowania piękna i siły twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale również do podkreślenia uniwersalności jego przekazu.

kaczmarski kupałowcy
fot. Materiał organizatora

Piosenki Kaczmarskiego, pełne głębokich emocji i społecznej wrażliwości, doskonale oddają ducha walki o wolność i sprawiedliwość, który jest obecny również w sercach białoruskich dysydentów. Koncert ten będzie nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale również ważnym przesłaniem solidarności i wsparcia dla białoruskich artystów i działaczy.

Przeddzień 20. rocznicy śmierci Kaczmarskiego chcemy przypomnieć jak wiele – i jak boleśnie – nas łączy z naszymi wschodnimi przyjaciółmi. Także z tego powodu tytuł piosenki Jacka Kaczmarskiego „Zaproszenie do piekła” stał się mottem całej drugiej edycji Festiwalu Bliski Wschód – mówią organizatorzy.

kaczmarski kupałowcy
fot. Materiał organizatora

Dzięki nowoczesnej interpretacji muzycznej zespołu piosenki Kaczmarskiego mają szansę zyskać zupełnie nowe życie, a Kupałowcy, aktorzy legendarnego ensamblu – aktualne i skuteczne narzędzie porozumienia także z polskim odbiorcą.

13 grudnia | 21:00
Sala Widowiskowa / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Wstęp wolny

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.