Koncert na pożegnanie lata. Duet Toń (Kowalczyk & Wąsak) x Kolektyw [ZOBACZ JAK]

Paulina Mazurek i Michał Tokarz
Paulina Mazurek i Michał Tokarz | fot. Materiał organizatora

Galeria Labirynt zaprasza w sentymentalną podróż do słonecznych letnich dni! W programie huczne pożegnanie lata i świetna zabawa taneczna przy muzyce na żywo i liczne atrakcje, w tym stanowisko, gdzie będzie można zrobić sobie tatuaże z henny, i wakacyjna foto ścianka. Wszystko to za sprawą artystycznego kolektywu [ZOBACZ JAK], który tworzą Paulina Mazurek i Michał Tokarz. Wydarzenie odbywa się w ramach szóstego turnusu w Curorcie Vieniava.

– Mieliśmy wiecznie trwać na jednej z dzikich plaż. Niestety, nieuchronnie zbliża się koniec lata. W marketach mocno eksponowane są przybory szkolne, oraz słoiki i wiązanki przypraw do kiszenia ogórków. Dni są coraz krótsze, a liście powoli zaczynają żółknąć. Sprzedawcy waty cukrowej zwijają interes. Mijające lato zasługuje jednak na godziwe zwieńczenie! – Kolektyw [ZOBACZ JAK] wraz z duetem TOŃ (w składzie Monika Kowalczyk i Jan Wąsak) zapraszają na imprezę z okazji pożegnania lata.

Dress code: Mile widziane wakacyjne klimaty, hawajskie koszule, kapelusze i bermudy. Złapmy razem ostatnie promienie słońca! Byle do kolejnego lata!
Uwaga – pamiętajmy jednak, że w przestrzeni rekreacyjno-sportowej jest dość chłodno – ubierzmy się wakacyjnie, ale na cebulkę!

O kolektywie

Kolektyw [ZOBACZ JAK] – Paulina Mazurek i Michał Tokarz (ur. 1995 w Lublinie i Dębicy) – duet artystyczno-edukatorski, doktoranci dyscypliny sztuki plastyczne Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu KEN w Krakowie. Centrum ich działań stanowi sztuka jako doświadczenie społeczne.

W czasie wolnym tworzą w duchu przyjemnego nonsensu i dekonstruują obowiązujące konwencje. Zajmują się zagadnieniami turyzmu, tożsamości lokalnej, terytorium, centrum i peryferii, a także doświadczeniem miejsca i podróży, sposobami percepcji i rejestracji rzeczywistości. Odwołują się do towarzyszącej nam codziennie kultury materialnej i wpisanych w nią konwenansów.

Tworzą prace intermedialne łączące instalację, fotografię, grafikę, nowe media, wideo i wiele innych. Jako Kolektyw uczestniczyli w rezydencjach artystycznych STN:ORT 2022 Zaungast – gość przy płocie i w BWA Krosno, są autorami wystawy „Biuro pozostawania” w BWA Krosno i uczestnikami wystaw zbiorowych.

Curort Vieniava, czyli sztuka i wiele, wiele więcej

Curort Vieniava to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Kiedy: 25.11.2023 (sobota), godz. 17.00-21.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Wydarzenie nieodpowiednie dla osób z wrażliwością sensoryczną na dźwięki i światła.
Wstęp: wolny

Będziesz na koncercie? Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.