Koncert: Agnieszka Duczmal i Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus"

sala operowa big e1476805098703

Już w najbliższą niedzielę Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal wystąpi w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur.

Uroczysty koncert zorganizowany przez pomysłodawcę Krzysztofa Bielewicza przy współpracy z Mazda Matsuoka Motor Lublin oraz CSK dla uczczenia pamięci osób związanych z lubelskim środowiskiem artystycznym, które odeszły po ciężkiej chorobie: Marleny Bielewicz, Beaty Dąbrowskiej, Doroty Gonet, Marcina Różyckiego, Andrzeja Molika, Andrzeja Kota i Krzysztofa Borowca.

Na scenie operowej CSK, po wielu latach nieobecności w Lublinie wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus”, pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, jej założycielki i jednej z najsłynniejszych polskich dyrygentek.

Orkiestra działa od 1968 roku, w 1976 roku otrzymała Srebrny Medal Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim. Muzycy występowali m.in. w: Concertgebouw w Amsterdamie, Filharmonii w Berlinie, Kolonii i Petersburgu, wiedeńskim Musikvereinsaal, Pollack Hall w Montrealu, Queen Elizabeth Hall w Londynie, mediolańskim Teatro alla Scala oraz Tokyo Opera City Concert Hall i Theatre Royal de la Monnaie w Brukseli.

Organizatorami Koncertu są: Stowarzyszenie Wokalne „In Corpore” i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Mecenasem i darczyńcą Koncertu jest Mazda Matsuoka Lublin.

amadeus-lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.