Koń zrzucił jeźdźca i galopował po ulicach Świdnika. W pogoń za zwierzęciem ruszyła policja

Galopujący koń po ulicach Świdnika
Galopujący koń po ulicach Świdnika | fot. KPP Świdnik

Kierowcy poruszający się w sobotę po ulicach Świdnika mogli zobaczyć niecodzienne zdarzenie. Ulicami miasta galopował koń. W pogoń za spłoszonym koniem ruszyli policjanci.

Biegający koń po Świdniku

Do zdarzenia doszło w sobotę (30.04) na terenie Świdnika. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że przez ulice miasta biegnie osiodłany koń bez jeźdźca. Policjanci zauważyli zwierzę na ul. Targowej i od razu ruszyli za nim radiowozem.

„Kuc swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym. Mundurowi przy użyciu świateł błyskowych ostrzegali innych użytkowników ruchu oraz starali się wyprowadzić konia w bezpieczne miejsce” – mówi st. asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Po kilku kilometrach udało się naprowadzić konia w miejsce oddalone od ruchu pojazdów. Przestraszone i wycieńczone zwierzę uspokoiła i przytrzymała kobieta, która sama posiada konie. Uciekinier został przekazany właścicielowi.

„Okazało się, że był na wyprawie terenowej w lesie Rejkowizna, gdzie zrzucił jadącą na nim osobę, a następnie spłoszył się i uciekł” – informuje st. asp. Domaradzka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.