Komunikacja miejska: Rewolucje komunikacyjne od 1 marca w Lublinie. Nowe linie, zmiany kursów

linia 150 mpk lublin
Likwidacja linii 150 od 1 marca | fot. Dominik Wąsik

Rewolucja w okolicach dworca PKP, nowe linie trolejbusowe i zmienione trasy linii autobusowych i trolejbusowych. Drugi etap zmian przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wejdzie w życie od 1 marca.

To drugi etap zmian w komunikacji miejskiej, pierwszy wprowadzono od 1 lutego. Kolejne zmiany nastąpią od 1 lipca i jesienią.

Od wtorku podróżujących komunikacją miejską będą czekać duże zmiany. Największe rewolucje zostaną wprowadzone z okolicach dworca PKP. Zniknie dotychczasowa linia trolejbusowa 150.

Pasażerowie, którzy właśnie przyjechali do naszego miasta i będą chcieli przesiąść się do autobusu lub trolejbusu na placu Dworcowym, od 1 marca będą mieli jeden przystanek w stronę centrum zamiast trzech, jak do tej pory.

Przystanek Dworzec Główny PKP 02 będzie wspólny dla odjeżdżających w stronę centrum linii nr: 1, 13, 30, 34, 45, 161 i N3.

Pojawi się nowa linia 30 i 157. Linie nr 13, 16, 152 i 154 zmienią swoje trasy.

Wraz z likwidacją linii 150 zastąpić ma ją nowa linia nr 30, która zapewni skomunikowanie Dworca PKP z Al. Racławickimi, w tym z przystankiem KUL oraz zapewni bezpośrednie połączenie dzielnic Sławin i Sławinek z dworcem kolejowym.

W związku z elektryfikacją linii nr 28 i wycofaniu jej z os. Poręba linia nr 13 będzie stanowić bezpośrednie połączenie dzielnicy Czuby Południowe z Dworcem PKP. Dodatkowo zmiana trasy linii polegająca na skierowaniu przez ul. Krochmalną i Jana Pawła II stanowi realizację wniosku dzielnicy Za Cukrownią dotyczącego uruchomienia bezpośredniego połączenia z Al. Racławickimi.

Trolejbusy nr 152 od 1 marca zostaną skierowane do pętli na Porębie. Natomiast linia 154, po wydłużeniu trasy do pętli Węglin, będzie połączeniem tej dzielnicy ze szpitalami znajdującymi się przy ul. Chodźki.

Więcej informacji na stronie ZTM Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 152 nie dojeżdża na Wiercinskiego, wydłuża to czas drogi na uczelnię dla jadących i tak już dosyć długo studentów z Dziesiątej 😡