Kompletnie pijana matka „opiekowała” się dwójką dzieci w wieku 3 lat i 4 miesięcy

kobieta alkohol pijana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W Lublinie zatrzymano pijaną kobietę, pod opieką której znajdowała się dwójka małych dzieci w wieku 3 lat i 4 miesięcy. W jej organizmie wykryto ponad 3 promil3 alkoholu, grozi jej 5 lat więzienia.

Pijana matka opiekowała się dwójką dzieci

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali we wtorek (22.02). Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, iż w jednym z mieszkań na terenie Lublina pijana matka sprawuje opiekę nad dwójką małych dzieci.

Interweniujący patrol zapukał do drzwi wskazanego mieszkania. Była tam kompletnie pijana 33-latka. W mieszkaniu przebywały także dzieci kobiety w wieku 3 lat i 4 miesięcy. Kobieta podczas badania alkomatem „wydmuchała” ponad 3 promile.

„W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. Dzieci zostały przekazane pod opiekę medyków. Funkcjonariusze powiadomili też sąd rodzinny, które zdecyduje o dalszym losie maluchów” – mówi kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

33-latka została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.