Kompleks biurowy SOUL powstanie na Czechowie. Kilka tysięcy miejsc pracy

Soul Lublin –  nowy kompleks biurowo-usługowy o powierzchni 47,5 tys. mkw., stanie przy al. Smorawińskiego w Lublinie. Kilka tysięcy miejsc pracy. Wszystko dzięki centrum biurowemu Soul. Projekt autorstwa renomowanych architektów ma być jednym z najnowocześniejszych biurowców w kraju.

Nowoczesny kompleks biurowo-usługowy klasy A+, czyli budynków o najwyższym, światowym standardzie SOUL o powierzchni blisko 50 tys. mkw powstanie w Lublinie. Zlokalizowany będzie przy ul. Szeligowskiego i al. Smorawińskiego. Budowa budynku ruszy w 2015, a zakończy się w 2017 roku.

– To pierwsze tak nowoczesne centrum w naszym mieście, które wzmacnia pozycję miasta oraz tworzy nowe miejsca pracy. Prestiżowe wnętrza i atrakcyjne ceny najmu dają możliwość rozwoju już istniejących przedsiębiorstw oraz przyciągają nowe, w tym zagraniczne. Lublin ze swoim potencjałem jest na dobrej drodze, aby stać się zapleczem biznesowym Polski Wschodniej. – mówi Krzysztof Żuk

Inwestor kompleksu Soul, Kemea Invest, jest już w posiadaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Obecnie trwa proces wyboru generalnego wykonawcy. Pierwsze prace budowlane powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest za 2 lata.

Dwa siedmiopiętrowe budynki staną u zbiegu ul. Szeligowskiego i al. Smorawińskiego. Najemcy będą mieli do dyspozycji blisko 19 tys. mkw. powierzchni biurowej. Parter przeznaczony zostanie na lokale usługowe. Pod ziemią powstanie blisko 500 miejsc postojowych. Elewację biurowców zdominuje szkło. Miedzy nimi powstanie otwarty dziedziniec.

W projekcie kompleksu wykorzystano niemal wszystkie światowe rozwiązania proekologiczne i udogodnienia dla pracowników, dzięki czemu biurowce będą spełniać wymagania międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent (dotychczas otrzymało go zaledwie kilka obiektów w Polsce). SOUL będzie więc ofertą dla wymagających klientów, którzy oczekują prestiżowego biura, modnego adresu, doskonałego skomunikowania oraz pełnej wygody dla swoich pracowników. Inwestor zakłada, że w pierwszej kolejności najemcami obiektu staną się firmy z branż kreatywnych: IT, designu oraz start-upy i sektor BPO.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 70-80 milionów złotych.

materiały pracowe

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.