Kom-Eko kupiło śmieciarki na gaz. Są cichsze i zwrotniejsze [ZDJĘCIA]

komeko śmieciarka
Gazowe śmieciarki będą jeździć po Lublinie | materiały prasowe

W najbliższych dniach na ulice Lublina wyjedzie siedem śmieciarek zasilanych gazem ziemnym CNG. Pojazdy są bardziej ekologiczne, cichsze i zwrotniejsze.

Sprężony gaz ziemny to paliwo wręcz stworzone dla branży komunalnej. Obniża koszty, emisję spalin i emisję hałasu. Doceni to każdy, kogo bladym świtem zbudziły odgłosy pracy śmieciarki i choć CNG nie wyeliminuje huku kubłów, z których wytrząsane są odpady, ciszej pracujący silnik samego pojazdu to też zmiana na lepsze.

„Jako lokalna firma czujemy się w obowiązku, aby dbać o nasze wspólne otoczenie. W tym celu podejmujemy liczne inwestycje, które mają na celu podnieść komfort życia wszystkich mieszkańców Lublina i okolic. Nowe pojazdy są dużo bardziej przyjazne dla środowiska i doskonale wpisują się w naszą proekologiczną strategię” – podkreśla Ireneusz Zimoch, wiceprezes Kom-Eko S.A.

Mowa tu o nowych śmieciarkach marki Scania zasilanych gazem CNG, które zakupiła firma Kom-Eko. Ładowność i pojemność nowych pojazdów jest taka sama, jak w przypadku tradycyjnych śmieciarek. Posiadają trzyosiowe podwozie, dzięki czemu są zwrotne i doskonale sprawdzają się w wąskich miejskich ulicach.

„Pierwsze dwa auta z napędem gazowym zakupiliśmy w końcu ubiegłego roku. W tym momencie mamy łącznie siedem tego typu pojazdów. Inwestycja ta wnosi niewątpliwie pozytywne efekty ekologiczne oraz jest zgodna z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, za wcześnie natomiast jest oceniać efekty ekonomiczne tej inwestycji ze względu na zbyt krótki okres eksploatacji” – dodaje Ireneusz Zimoch.

Nowe pojazdy wyjadą na ulice Lublina już w najbliższych dniach.

Zdjęcie 2
Gazowe śmieciarki będą jeździć po Lublinie | materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.