Kolorowa jesień w Lublinie. Ponad 8 tys. bratków ubarwi ulice i parki. Sprawdź, gdzie pojawią się nowe nasadzenia

Bratki na Placu Litewskim
Bratki na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Przed nami nie tylko złota, ale również całkiem barwna jesień w Lublinie. Trwa właśnie jesienna wymiana begonii na różnokolorowe bratki. Łącznie Lublin ozdobi ponad 8,2 tys. bratków. Sprawdź, gdzie pojawią się nowe nasadzenia.

Jesień usłana bratkami

Jesień nie oznacza końca sezonu dla miłośników roślin. Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej wykorzystuje ten czas na wykonywanie jesiennych nasadzeń na terenie naszego miasta. Bratki są niezawodne o każdej porze roku, dlatego waśnie one pięknie ubarwią nam miasto na jesień.

„Tej jesieni znów stawiamy na bratki, które są niezawodne o każdej porze roku – gdy inne rośliny kończą wegetację, one nadal pięknie kwitną. Staramy się, by najbardziej reprezentacyjne miejsca w Lublinie były pełne kolorów o każdej porze roku, również jesienią i zimą” – mówi Katarzyna Antoń, Miejski Architekt Zieleni.

Trzecia w tym roku wymiana kwiatów rozpoczęła się w czwartek (12.10) na Placu Litewskim i potrwa do końca przyszłego tygodnia. Nasadzenia z bratków w kolorach białym, żółtym, bordowym, fioletowym i niebieskim trafią także na plac Krąpca, do Ogrodu Saskiego i Parku Bronowickiego. Łącznie Lublin ozdobi ponad 8,2 tys. bratków.

Z kolei w donicach wieżowych przy Bramie Krakowskiej na pod koniec października tradycyjnie pojawią się kapusty ozdobne i wrzosy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.