Kolejny wyjazd strażaków do pożaru restauracji na Starym Mieście. Tliła się konstrukcja dachu kamienicy

Pożar w kamienicy, w której działają restauracje Św. Michał i Queen Mama
Pożar w kamienicy, w której działają restauracje Św. Michał i Queen Mama | fot. Dominik Wąsik

W środę strażacy z Lublina otrzymali kolejne zgłoszenie o pożarze w kamienicy na Starym Mieście. Dzień wcześniej wybuchł tam pożar w kuchni restauracji Św. Michał. Tym razem tliła się konstrukcja dachu.

Dzień po dniu w tej samej lokalizacji

Kolejna interwencja strażaków w kamienicy, gdzie mieszczą się restauracje Św. Michał – pub regionalny i Queen Mama miała miejsce w środę (14.12) po godz. 10. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, w tym 7 strażaków. Okazało się, że na poddaszu kamienicy tlą się belki konstrukcji dachu i papa. Strażacy szybko opanowali sytuację. Dla pewności użyli kamery termowizyjnej, która nie wskazała na kolejne zarzewia.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło dzień wcześniej, we wtorek (13.12) po godz. 15. W kuchni restauracji Św. Michał wybuchł pożar, który przez przewody wentylacyjne przeniósł się na poddasze kamienicy. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległo poddasze kamienicy i pomieszczenie, w którym była kuchnia. Wstępne szacunki mówią o milionie złotych strat.

POWIĄZANE:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.