Kolejny rekord lubelskiego lotniska

Lubelskie lotnisko cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podróżujących. W maju odnotowało kolejny rekord pod względem liczby obsłużonych pasażerów. I nie jest ostatnie słowo w tej kwestii, bowiem przed lotniskiem wakacyjne loty charterowe.

Lubelskie lotnisko, zanim jeszcze powstało, miało swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni twierdzili, że port lotniczy wzmocni pozycję Lublina na turystycznej mapie Polski, przeciwnicy zaś spekulowali, że warszawskie Okęcie i rzeszowska Jasionka w zupełności wystarczą także pasażerom z Lublina i okolic, którzy będą zainteresowanym lotami. Z biegiem czasu okazuje się, że Lublin Airport to inwestycja, która staje się powodem do dumy.

Z roku na rok i z miesiąca na miesiąc, statystyki prezentują się coraz lepiej. W maju bieżącego roku, lotnisko obsłużyło ponad 35 tysięcy osób (dla porównania rok temu- niecałe 19 tys.) i wykonało 491 operacji lotniczych (rok temu 366). Wynik z maja to najlepszy wynik od początku 2016 roku i jeden z najlepszych na przestrzeni lat 2015/2016.

Lotnisko zakłada optymistyczny scenariusz: przez cały rok 2015 obsłużono 265 tys. osób, w tym roku władze PLL zakładają, że liczba ta wyniesie 430 tysięcy pasażerów.

Warto pamiętać, że standardowe połączenia lotnicze oferowane przez lotnisko, to nie wszystko. Zbliżający się okres wakacyjny otworzy loty charterowe. Od 15-go czerwca do 14-go września samoloty polecą na Kretę, a od 20-go czerwca do 5-go września pasażerowie latać będą do Burgas.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.