Kolejny odcinek Via Carpatia. Coraz bliżej budowy S19 od Lublina do Lubartowa

aDSC9319 1
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GDDKiA

Dobra informacja dla kierowców. Coraz bliżej budowy drogi S19. Chodzi o odcinek od Lublina do Lubartowa. Droga będzie częścią Via Carpatii.

„Rozpoczęła się procedura związana z przetargiem na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem. Oznacza to, że w najbliższych dniach będziemy mogli wszcząć postępowanie przetargowe” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

23-kilometrowy odcinek trasy jest obecnie jedną z najbardziej obciążonych ruchem jednojezdniowych dróg w województwie lubelskim. W ciągu doby korzysta z niej średnio ponad 25 tys. samochodów. W miejscowości Niemce niemal codziennie z tego powodu tworzą się zatory.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie obecne obejście Lubartowa. Powstanie dwujezdniowa droga, z dwoma pasami w obu kierunkach i rezerwą pod trzeci pas, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych.

W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką nr 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. Dalej droga ekspresowa S19 pobiegnie nowym śladem, omijając od wschodu Niemce.

Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą do Leonowa węzeł Niemce Południe. Trasa połączy się z istniejącym węzłem Lublin Rudnik na obwodnicy Lublina.

Rozpoczęcie robót planowane jest w drugiej połowie 2022 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.