Kolejny mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów — stracił wszystkie oszczędności

Giełda kryptowalut, Smartfon, Makieta
fot. Pixabay

Mężczyzna przelał wszystkie oszczędności na platformę, która miała zapewnić mu szybki zysk. Łupem przestępców padło ponad 30 tysięcy złotych.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami

W czwartek 44-latek z Lublina powiadomił policjantów o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy.

Mężczyzna zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy dla 44-latka. Zadaniem mieszkańca Lublina było tylko przelanie pieniędzy na platformę handlową. W wyniku tych działań pokrzywdzony stracił łącznie ponad 30 tysięcy złotych.

Zachowaj rozwagę przy próbach inwestycji

Zanim zaczniesz inwestować, zapoznaj się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzaj się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania.

Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewasz, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.