Kolejni policjanci złożyli ślubowania. Wiemy, gdzie trafią nowi funkcjonariusze

Kolejni policjanci złożyli ślubowania. Wiemy, gdzie trafią nowi funkcjonariusze
Ślubowanie nowych policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie

W poszczególnych jednostkach policji w województwie lubelskim w tym tygodniu odbyły się uroczyste ślubowania nowo przyjętych policjantów. Wiemy, gdzie trafią nowi funkcjonariusze.

To już czwarty w tym roku nabór funkcjonariuszy do służby w lubelskim garnizonie policji. Tym razem w szeregi naszej formacji wstąpiło łącznie 56 młodych policjantów.

„Z uwagi na panującą epidemią koronawirusa, ślubowania mają skromniejszy charakter. Uroczystości odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni nowi stróże prawa” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego KWP w Lublinie.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w Oddziale Prewencji Policji w Lublinie słowa roty ślubowania wypowiedzieli dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W szeregach formacji powitał ich Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki. Policjanci otrzymali także legitymacje służbowe.

Ślubowanie nowych policjantów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie

We wrześniowym naborze zostało przyjętych do służby łącznie 43 mężczyzn i 13 kobiet. Nowo przyjęci do lubelskiej policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów.

„Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych stróżów prawa, czterech posiada tytuł ratownika” – wyjaśnia podkom. Kamola.

Policjanci zasilą szeregi 13 jednostek organizacyjnych policji. Najwięcej, bo 28 funkcjonariuszy trafi do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, gdzie będzie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Ci stróże prawa, składali ślubowanie na sztandar w miniony poniedziałek. O tym pisaliśmy tutaj – Lublin. Nowi funkcjonariusze zasilą szeregi policji. Dziś złożyli uroczyste ślubowanie

Dzisiaj z kolei 6 policjantów złożyło ślubowanie w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie. Nowi mundurowi zasilą także jednostki w Białej Podlaskiej (5), Zamościu (1), Hrubieszowie (1), Krasnymstawie (1), Łęcznej (2), Łukowie (3), Parczewie (2), Puławach (1), Rykach (2) i Świdniku (2).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.