Kolejne zanieczyszczone wodociągi w regionie. Awaria dotknęła ok. 5000 mieszkańców

woda zlew odplyw kran
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku stwierdził brak przydatność wody do spożycia z dwóch wodociągów w gminie Mełgiew. Zaopatrują one 4886 mieszkańców.

Bakterie w wodociągu Krępiec i Trzeszkowice

W dniu 15.09.2021 stwierdzono brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Trzeszkowice w gminie Mełgiew. Wodociąg zaopatruje w wodę ok. 1985 mieszkańców: Trzeszkowic, Krzesimowa, Piotrkówka, Janówka, Janowic i Józefowa.

Urząd Gminy Mełgiew poinformował, że ujęcie wodociągu w Trzeszkowicach zostało wyłączone z eksploatacji, a zasilanie w wodę mieszkańców korzystających z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Trzeszkowice odbywa się z innych wodociągów w regionie.

Tego samego dnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdniku stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Krępiec, który zaopatruję w wodę ok. 2901 mieszkańców miejscowości: Nowy Krępiec, Minkowice i Krępiec.

„Woda z wodociągu może być używana do celów gospodarczo-sanitarnych. Woda do spożycia przez ludzi wymaga przegotowania” – czytamy w komunikacie sanepidu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. O co kaman z tą nieprzydatnością wody do spożycia? Coś ostatnio staje się baaardzo często i w wielu miejscach. Czyżby zmieniły się widełki jakościowe? Wygląda to co najmniej dziwnie.