Kolejne Ursusy na liniach trolejbusowych

Dzisiaj na ulice Lublina wyjechała kolejna partia czterech nowych trolejbusów marki Ursus. Pojazdy zostały skierowane do obsługi wybranych brygad na liniach nr: 150, 152, 153 oraz 158. Ponadto została dostarczona ostatnia, planowana na ten rok, partia kolejnych 4 trolejbusów produkowanych przez konsorcjum polsko-ukraińskie.„Czwórka” Ursusów stacjonuje na Zajezdni Helenów i będzie przechodzić odbiory.

W chwili obecnej, w taborze lubelskiej komunikacji miejskiej znajduje się 13 trolejbusów marki Ursus T701. Sfinalizowanie dostaw w ilości pozostałych 21 pojazdów „na szelkach” nastąpi w roku 2015.

Trolejbusy posiadają dodatkowy napęd w postaci baterii akumulatorów, co umożliwia im pokonywanie 5 km odcinków tras niewyposażonych w trakcję trolejbusową. Ponadto są to pojazdy niskopodłogowe, o długości 12-metrów, wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz monitoring. Dodatkowo posiadają automaty do sprzedaży biletów, a na siedzeniach umieszczona jest dedykowana tapicerka zawierająca wzór miejski.

Łącznie do Lublina trafi 70 nowych trolejbusów. Konsorcjum polsko-ukraińskie dostarczy łącznie 38 trolejbusów. Miasto zakupiło również 32 trolejbusy marki Solaris, w tym 12 przegubowych pojazdów. 39 nowych trolejbusów z układem jazdy autonomicznej, w tym 6 przegubowych, już kursuje po ulicach Lublina.

materiały: ZTM Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.