Kolejne trolejbusy marki Ursus na zajezdni

Kolejny raz Konsorcjum Bogdan-Ursus dostarczyło cztery trolejbusy posiadające dodatkowy napęd. Pojazdy aktualnie stacjonują na zajezdni Helenów i przechodzą odbiór ilościowo-rzeczowy.

W bieżącym roku do Lublina trafi jeszcze cztery sztuki trolejbusów marki Ursus T701. Dostawy będą miały miejsce sukcesywnie w sierpniu oraz we wrześniu. Sfinalizowanie dostaw nastąpi w roku 2015. Pierwsza „piątka” pojazdów została dostarczona w roku ubiegłym.

Trolejbusy posiadają dodatkowy napęd w postaci baterii akumulatorów, co umożliwia im pokonywanie 5 km odcinków tras niewyposażonych w trakcję trolejbusową. Ponadto są to pojazdy niskopodłogowe, o długości 12-metrów, wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz monitoring. Dodatkowo posiadają automaty do sprzedaży biletów, a na siedzeniach umieszczona jest dedykowana tapicerka zawierająca wzór miejski.

Przypomnijmy, że łącznie do Lublina trafi 70 nowych trolejbusów. Konsorcjum polsko-ukraińskie dostarczy łącznie 38 trolejbusów. Miasto zakupiło również 32 trolejbusy marki Solaris, w tym 12 przegubowych pojazdów. 31 nowych trolejbusów z układem jazdy autonomicznej, w tym 6 przegubowych, już kursuje po ulicach Lublina.

logoRPWfot. Archiwum

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.