Kolejne policyjne kontrole na targowiskach w Lublinie. Nielegalne papierosy i alkohol bez akcyzy

nova papierosy targ tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w ostatnim czasie przeprowadzili kolejne kontrole na lubelskich targowiskach. Łącznie zabezpieczyli blisko 500 paczek papierosów i 10 litrów alkoholu.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie realizując ustalenia własne dokonali kontroli lubelskich targowisk. Funkcjonariusze sprawdzali osoby pod kątem oferowania do sprzedaży nielegalnych papierosów.

Podczas przeszukań policjanci odnaleźli blisko 500 paczek nielegalnych papierosów oraz 10 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 10 tys. zł.

„Zatrzymane w tych sprawach zostały 3 osoby w wieku 46, 49 i 53-lat, które muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Niech się nie ośmieszają.Proceder trwa od kilkunastu lat i nic się nie zmieniło