Kolejne pieniądze trafiły do podwykonawców linii Lublin – Dęblin

DSC05533
Prace na linii kolejowej Lublin - Dęblin | fot. Dominik Wąsik

PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły kolejne pieniądze dla trzech kolejnych podwykonawców firmy Astaldi na linii Dęblin – Lublin.

PKP PLK wypłaca sukcesywnie kolejne należności dla podwykonawców włoskiej firmy Astaldi, która porzuciła prace na linii kolejowej Lublin – Dęblin. Rezygnacja spółki z tego kontraktu pozostawiła na lodzie setki podwykonawców, którym zalega milionowe kwoty.

– „PLK nie pozostawiły bez wsparcia podwykonawców Astaldi S.p.A, którzy nie otrzymali należności za wykonaną pracę. Spółka podjęła nadzwyczajne działania względem regulowania należności dla podwykonawców. Określono najszybszy i zgodny z prawem sposób procedowania dokumentów, który pozwoli podwykonawcom uzyskać należności wynikające ze zobowiązań Astaldi S.p.A.” – czytamy w komunikacie.

PKP PLK wypłaciło pierwsze pieniądze w ubiegły czwartek – 14 mln zł. Trafiły one do 5 firm, które pracowały na linii Lublin – Dęblin i złożyły komplet wymaganych dokumentów. Kolejne pieniądze zostały wypłacone 8 października, ok. 5 mln zł dla trzech kolejnych podwykonawców na tej linii.

PLK analizują najskuteczniejsze warunki do szybkiej kontynuacji prac objętych powyżej opisanymi kontraktami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.