Kolejne ostrzeżenie IMGW dla Lublina i regionu o silnym wietrze

połamane drzewo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed wystąpieniem silnego wiatru w województwie lubelskim.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z południa i południowego zachodu” – prognozuje Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje w poniedziałek od godz. 9.45 do godz. 20.00.

Minionej nocy, kiedy na terenie województwa lubelskiego obowiązywało ostrzeżenie drugiego stopnia przed wystąpieniem silnego wiatru, strażacy w naszym regionie podjęli łącznie 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.