Kolejne nielegalne papierosy na terenie Lublina. Policjanci zarekwirowali towar bez akcyzy

68 170235
Papierosy zabezpieczone na lubelskich targowiskach | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zarekwirowali 12 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne papierosy zabezpieczone zostały w związku z kontrolą lubelskich targowisk.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspierani przez policjantów z oddziału prewencji przeprowadzili kontrolę lubelskich targowisk pod kątem wyrobów bezakcyzowych. Mundurowi dokonali przeszukań miejsc, gdzie mogły być ukrywane nielegalne papierosy.

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze zabezpieczyli 12 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 15 tys. złotych.

Przypomnijmy, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.