Kolejne nielegalne papierosy na targowisku przy al. Tysiąclecia. Zabezpieczono blisko 700 paczek

nova papierosy targ tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina po raz kolejny skontrolowali targowisko przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Efektem działań było zabezpieczenie blisko 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego realizując ustalenia własne dokonali przeszukania nieużytkowanych stoisk na targowisku przy ulicy al. Tysiąclecia. Z informacji mundurowych wynikał, że mogą być tam ukrywane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli blisko 700 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 16 tys. złotych.

Tym razem również nielegalne papierosy nie miały konkretnego posiadacza. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.