Kolejne dwie fontanny na placu Litewskim uszkodzone. Trwa szukanie sprawcy

zniszczona fontanna na placu litewskim
Ktoś znowu uszkodził fontanny na pl. Litewskim | fot. Dominik Wąsik

To już czwarty przypadek uszkodzenia fontann linearnych na placu Litewskim w Lublinie. – Trwa analiza monitoringu – informuje Ratusz.

Informację o uszkodzonych dwóch fontannach linearnych urzędnicy dostali we wtorek. – Na razie nie znamy przyczyny uszkodzeń. Od razu skierowaliśmy informacje do Straży Miejskiej oraz Wydziału Bezpieczeństwa z prośbą o analizę zapisu kamer monitoringu miejskiego – informuje Beata Krzyżanowska z lubelskiego ratusza.

Uszkodzeniu uległy cztery kamienne płyty – po dwie w każdej fontannie -, które się zapadły. Na szczęście nie uległy uszkodzeniu dysze fontann linearnych, jak to miało miejsce w poprzednich przypadkach.

– Jeden z naszych strażników wraz z pracownikami Zarządzania Kryzysowego przeglądają zapis miejskiego monitoringu. Uszkodzeniu uległy fontanny linearne numer 3 i 4 – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Czytaj również: Samochód uszkodził fontannę na Placu Litewskim. To już trzeci taki przypadek

Prawdopodobnie do uszkodzenia doszło we wtorek podczas sprzątania piachu, który zalegał po ostatnich śniegach na pl. Litewskim. Dwie maszyny należące do firmy sprzątającej mogły najechać swoimi kołami na uszkodzone kamienne płyty.

– Wczoraj także skierowaliśmy informacje do ubezpieczyciela – dodaje Krzyżanowska.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może coś wie ochrona która jest do fontannach i ma o to dbac a nie spac i przesiadywac w szalecie miejskim tj. wybudowanym jako szalet miejski i oddany do dzierzawy a czemu skoro byly profity??? Mysle ze ochrona skoro tam notorycznie jest itd… to jedna firma z szaletem wiec oni powinni wiedziec bo w koncu za co maja placone??

  2. Panie zenku a gdzie niby ochrona ma siedzieć w zimne dni i noce na dworze na ławeczce skoro ochrona nie dostała żadnego pomieszczenia z monitoringiem a obiecane miała już dawno wiec ochrona bardzo dobrze wykonuje swoje obowiązki