Kolejna propozycja zagospodarowania Górek Czechowskich [WIZUALIZACJE]

06 e1475320183842

Powstała kolejna koncepcja zagospodarowania terenem Górek Czechowskich. Za projektem stoi biuro projektowe Stelmach i Partnerzy.

Nowym właścicielem terenów Górek został lubelski deweloper, firma TBV. Odkupił on od poprzedniego właściciela ok. 105 ha gruntów. Zamierza na nich zbudować nowe osiedla z ok. 3-4 tysiącami mieszkań na blisko 40 ha.

Poprzednia wizja przedstawiona przez firmę TBV pod koniec czerwca budziła ogromne emocje wśród okolicznych mieszkańców.

W czwartek odbyła się prezentacja projektu zagospodarowania Górek Czechowskich przygotowanego przez architekta Bolesława Stelmacha i jego zespół.

– Bierzemy pod uwagę dwa warianty – mówi architekt Bolesław Stelmach, twórca projektu.

Pierwszy wariant wymusza, by miasto pozwoliło na 17 ha osiedla, inwestor na swój koszt urządza park i oddaje go miastu za przysłowiową „złotówkę”. Drugi wariant przedstawia Górki jako 7 ha osiedle, ale za projekt parku odpowiadałoby miasto.

Spółka TBV chce przeznaczyć na park 65 hektarów, a 41 pod zabudowę i zapowiada, że będzie bronić swojej koncepcji.

Górki Czechowskie według koncepcji Bolesława Stelmacha

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.