Kock doczeka się remontu DK48 na odcinku od Krępy do Kocka. Poznaliśmy oferty firm

Trzy firmy złożyły ofertę na rozbudowę ok. 10-kilometrowego odcinka DK48 od Krępy do Kocka. Jest to ostatni odcinek drogi między Dęblinem a Kockiem, który pozostał nie wyremontowany.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w lipcu ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 48. Mowa o odcinku trasy Dęblin – Kock prowadzącym od miejscowości Krępy do Kocka. Fragment liczy ok. 10 km długości.

 

Zainteresowane firmy miały czas do 23 sierpnia na złożenie swoich ofert. Jak zostaliśmy poinformowani w przetargu wzięło udział trzy przedsiębiorstwa. Wykonawcy zaproponowali realizację zadania w czasie 23 miesięcy. Wszyscy udzielają 4-letni okres gwarancji i rękojmia. Wartość prac wynosi od ok. 35,3 do ok. 41,9 mln zł. W budżecie GDDKiA zaplanowano na ten cel 44 mln zł.

 

– Po weryfikacji ofert wyłonimy najkorzystniejszą by jeszcze w tym roku podpisać umowę z wykonawcą – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Jego zadaniem będzie poszerzenie nawierzchni do 7 m z jednoczesnym wzmocnieniem konstrukcji istniejącej jezdni. Przebuduje również skrzyżowania z drogami bocznymi, zbuduje rondo oraz przebuduje i wyremontuje elementy odwodnienia drogi wraz z remontem czterech mostów. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki.

 

Cała droga Dęblin – Kock, w ciągu DK48, liczy ponad 40 km i była w ostatnich latach sukcesywnie przebudowywana. Odcinek, będący przedmiotem przetargu, to ostatni fragment tej trasy, który wymaga modernizacji.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.