Kock doczeka się remontu DK48 na odcinku od Krępy do Kocka. Poznaliśmy oferty firm

Trzy firmy złożyły ofertę na rozbudowę ok. 10-kilometrowego odcinka DK48 od Krępy do Kocka. Jest to ostatni odcinek drogi między Dęblinem a Kockiem, który pozostał nie wyremontowany.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w lipcu ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 48. Mowa o odcinku trasy Dęblin – Kock prowadzącym od miejscowości Krępy do Kocka. Fragment liczy ok. 10 km długości.

 

Zainteresowane firmy miały czas do 23 sierpnia na złożenie swoich ofert. Jak zostaliśmy poinformowani w przetargu wzięło udział trzy przedsiębiorstwa. Wykonawcy zaproponowali realizację zadania w czasie 23 miesięcy. Wszyscy udzielają 4-letni okres gwarancji i rękojmia. Wartość prac wynosi od ok. 35,3 do ok. 41,9 mln zł. W budżecie GDDKiA zaplanowano na ten cel 44 mln zł.

 

– Po weryfikacji ofert wyłonimy najkorzystniejszą by jeszcze w tym roku podpisać umowę z wykonawcą – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Jego zadaniem będzie poszerzenie nawierzchni do 7 m z jednoczesnym wzmocnieniem konstrukcji istniejącej jezdni. Przebuduje również skrzyżowania z drogami bocznymi, zbuduje rondo oraz przebuduje i wyremontuje elementy odwodnienia drogi wraz z remontem czterech mostów. Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki.

 

Cała droga Dęblin – Kock, w ciągu DK48, liczy ponad 40 km i była w ostatnich latach sukcesywnie przebudowywana. Odcinek, będący przedmiotem przetargu, to ostatni fragment tej trasy, który wymaga modernizacji.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.