Kłoda: Zapadła się droga w pobliżu kopalni piasku [ZDJĘCIA]

Kłoda: Zapadła się droga w pobliżu kopalni piasku [ZDJĘCIA]

W sobotę po godz. 12 w miejscowości Kłoda, przy kopalni piasku, doszło do osunięcia się ziemi. Osuwisko pochłonęło część drogi powiatowej.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 maja) po godz. 12 w miejscowości Kłoda. Na drodze powiatowej łączącej Markuszów z miejscowością Zastawie powstało osuwisko, które pochłonęło fragment jezdni i przydrożne pole.

 

Przyczyną osunięcia się ziemi była prawdopodobnie kopalnia piasku, która znajdowała się w pobliżu tego osuwiska. Jak podaje straż osuwisko pochłonęło pole o szerokości blisko 25 metrów oraz około 12 metrów drogi powiatowej. Lej zatrzymał się przy pobliskim lesie. W najszerszym miejscu osuwisko miało blisko 70 metrów, a jego głębokość wynosi od 5 do 7 metrów.

 

Fragment drogi powiatowej ma zostać odbudowany na koszt firmy wydobywającej piasek na pobliskiej kopalni. To właśnie jej działanie przyczyniło się do zapadnięcia się ziemi.

 

Podczas osuwania się ziemi na szczęście nikogo nie było w okolicy.

 

Zdjęcia | fot. KP PSP PUŁAWY

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.