Kładka nad torami za 6,5 mln zł oddana do użytku. Była gotowa już wiosną

Oddana do użytku kładka nad torami w Konopnicy
Oddana do użytku kładka nad torami w Konopnicy | fot. PKP PLK

Piesi, osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się i rowerzyści mogą już korzystać z kładki nad torami w Konopnicy. Jej budowa zakończyła się wiosną, ale odbiór nastąpił dopiero teraz.

Kładka nad torami w Konopnicy gotowa

Mieszkańcy Konopnicy, Marynina i Stasina od dziś (6.08) mogą już korzystać z kładki nad linią kolejową nr 7 z Warszawy do Lublina. Przejście nad torami w Konopnicy zostało odebrane i dopuszczone do użytku. Długość podestu dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych wynosi prawie pół kilometra. Cała konstrukcja jest oświetlona 24 lampami. Kładka kosztowała w sumie 6,5 mln zł.

Warto przypomnieć, że prace nad budową przejścia zakończyły się wiosną. Okoliczni mieszkańcy musieli czekać kilka miesięcy na udostępnienie obiektu do użytku. Niektórzy ryzykowali przechodząc przez tory co wiązało się z mandatem od Straży Ochrony Kolei. Z kolei inni pokonywali zabezpieczenia na wejściach kładki i korzystali z obiektu.

Kolejarze przedłużający się odbiór obiektu tłumaczyli „procedurami”. Odbiór inwestycji odbył się w pierwszym tygodniu sierpnia w obecności przedstawicieli wykonawcy i inwestora, czyli PKP PLK.

Oddana do użytku kładka nad torami w Konopnicy | fot. PKP PLK

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.