„Kino w bramie” – Królewska 3. Nadchodzące seanse

„Kino w bramie” – Królewska 3. Nadchodzące seanse

„Wyklęty” oraz „Co mój mąż robi w nocy” to propozycje filmowe Kina w bramie – Królewska 3 na nadchodzący weekend.

 

„Wyklęty” to fabularny film opowiadający o żołnierzach zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący z reżimem komunistycznym o powojenny kształt ojczyzny. Film nawiązuje do historii ostatniego Żołnierza Niezłomnego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”. Natomiast sobotni film „Co mój mąż robi w nocy” to zabawna przedwojenna komedia pomyłek. Po filmie tradycyjnie odbędzie się losowanie nagród w ramach retro konkursu.

 

Pokazy filmowe odbywają się co weekend, w piątki i soboty o godz. 21.00, w centrum Lublina. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy przypominają, że seans może zostać odwołany ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

 

Jednym z celów kina jest przypominanie o początkach polskiej kinematografii oraz przedwojennych aktorach, dlatego w każdą sobotę można obejrzeć polskie filmy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Natomiast każdy piątek wyświetlane są filmy współczesne, głównie o tematyce historycznej.

 

Kino organizuje Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” oraz NSZZ „Solidarność” Region Środkowo-Wschodni, a patronuje mu lubelski IPN. Kino będzie funkcjonować do połowy sierpnia, a repertuar do końca lipca przedstawia się następująco:

 

21.07. (piątek): Wyklęty (2017)

22.07. (sobota): Co mój mąż robi w nocy (1934)

28.07. (piątek): Bóg w Krakowie (2016)

29.07. (sobota): Królowa Przedmieścia (1938)

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.