Kinga Duda, córka prezydenta, została społecznym doradcą Andrzeja Dudy

108210827 3738820279468185 2569753302177183351 o
Kinga Duda, córka prezydenta RP Andrzeja Dudy | fot. z oficjalnego profilu Andrzeja Dudy na Facebooku

Kinga Duda, córka Andrzeja Dudy, została powołana na doradcę społecznego prezydenta RP. Swoją funkcję sprawuje społecznie, co oznacza, że nie pobiera wynagrodzenia.

Na stronie internetowej prezydenta RP Andrzeja Dudy jest informacja, że Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego w sierpniu 2020 roku. W przeciwieństwie do doradców etatowych, doradcy społeczni z zasady nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę.

„Doradca społeczny to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji” – potwierdza sam prezydent Andrzej Duda.

Kinga Duda – kim jest?

Córka prezydenta jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC). Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ.

„Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne.Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym” – czytamy w biogramie zamieszczonym na stronie prezydenta RP.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.