Kierowcy mogą już korzystać z nowych MOP-ów przy S12/S17

MOP Wierzchowiska przy S12/S17
MOP Wierzchowiska przy S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

Kierowcy mogą korzystać już z nowych Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S12/S17 między Lublinem a Piaskami. Do dyspozycji podróżnych są toalety, wiaty piknikowe oraz place zabaw.

Nowe MOPy przy S12/S17

Miejska Obsługi Podróżnych powstały w Wierzchowiskach (kierunek Chełm/Zamość) oraz w Bystrzejowicach (kierunek Lublin). MOP-y wyposażone są w toalety, wiaty piknikowe oraz place zabaw. W Wierzchowiskach kierowcy samochodów ciężarowych mogą liczyć na 43 miejsca postojowe.

Jest tu także 67 miejsc dla pojazdów osobowych i sześć dla autobusów. Z kolei w Bystrzejowicach są 33 miejsca dla aut ciężarowych, 50 dla osobowych i sześć dla autobusów. Na obu MOP-ach planowane są stacje paliw oraz restauracje, które wybuduje wyłoniony w przetargu operator. Otwarcie ofert planowane jest 29 lipca.

W województwie lubelskim trwają także przetargi na wyłonienie operatorów MOP-ów kategorii II wybudowanych przy drodze S19 w Janowie Lubelskim. GDDKiA szuka także chętnych do wydzierżawienia MOP Niwa Babicka przy trasie S17. Obecnie trwa drugi przetarg, a otwarcie ofert planowane jest 9 sierpnia.

MOP Bystrzejowice S12/S17
MOP Bystrzejowice S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA
MOP Bystrzejowice toaleta S12/S1
MOP Bystrzejowice toaleta S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA
MOP Bystrzejowice plac zabaw S12/S17
MOP Bystrzejowice plac zabaw S12/S17 | fot. Łukasz Minkiewicz, GDDKiA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.