Kierowcy i piesi na celowniku policji. Używasz telefonu? Dziś posypią się mandaty

Policyjny radiowóz BMW w trakcie kontroli
Policyjny radiowóz BMW w trakcie kontroli | fot. KMP Lublin

Dziś na terenie Lublina trwa akcja „Telefon”. Policjanci kontrolują pieszych i kierowców. Sprawdzają, czy podczas jazdy lub przy przechodzeniu przez jednię, korzystają z telefonów albo urządzeń, które osłabiają koncentracje i rozpraszają uwagę.

Policjanci kontrolują pieszych i kierowców

W środę (06.03) od samego rana na ulicach Lublina trwa policyjna akcja „Telefon”. Mundurowi kontrolują kierujących pod kątem korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Ponadto zwracają uwagę na pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię, również korzystając z telefonów.

„Używanie urządzeń elektronicznych skutecznie odwraca uwagę od tego, co dzieje się w naszym otoczeniu. Możemy nie zauważyć pieszego wchodzącego na przejście, nie usłyszeć klaksonu czy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego” – zwraca uwagę nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci przypominają kierowcom, że trzymanie telefonu przy uchu w trakcie jazdy może słono kosztować. Mandat może wynieść nawet 500 zł. W przypadku pieszych używanie telefonu podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych grozi mandatem w wysokości 300 zł.

Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.