Kierowcy firm transportowych z naszego regionu pojechali na protest do Warszawy

Kierowcy ciężarówek jadący na protest do Warszawy
Kierowcy ciężarówek jadący na protest do Warszawy | fot. czytelnik Kamil

W środę, 22 marca, kierowcy firm transportowych otoczą Warszawę. Na znak protestu zablokują zablokować drogi S2, S8 oraz DK50. Do stolicy pojechali również przedsiębiorcy z naszego regionu. Strajk branży transportowej potrwa do godziny 12.

Protest branży transportowej z Warszawy

W pojazdach będą siedzieli polscy przedsiębiorcy z Dorohuska, Lublina, Terespola, Białej Podlaskiej oraz Wyszkowa. Kierowcy zablokują obwodnicę Warszawy S2, S8 oraz drogę krajową nr 50. Protest potrwa do południa. Kierowcy zapowiedzieli, że nie planują wjeżdżać do centrum Warszawy.

Jak informują organizatorzy protestu, strajk jest reakcją na „wieloletnie niszczenie branży transportowej przez kolejne rządy i Unię Europejską”. Poniżej przedstawiamy główne postulaty strajkujących:

  • Zakaz wjazdu naczep zarejestrowanych na Białorusi i w Rosji,
  • Zakaz działalności firm o kapitale białoruskim i rosyjskim,
  • Odpowiedzialność nadawcy towaru za płatność za usługę (transport),
  • Przywrócenie zezwoleń dla przewoźników Ukraińskich i powiązanie ich z odpowiednią normą emisji spalin (minimum euro3).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.