Kierowcy chcą wyłączenia świateł w Niemcach w wybranych godzinach

korki niemce remont dk 19
Korki na DK19 w miejscowości Niemce | fot. archiwum

Kierowy poruszający się codziennie po drodze krajowej nr 19 chcą wyłączenia sygnalizacji świetlnych w miejscowości Niemce. Miałoby to usprawnić ruch na odcinku Lubartów – Lublin.

W internetowej petycji kierowcy domagają się wyłączenia świateł na drodze krajowej 19 w miejscowości Niemce. Sygnalizatory miałby być wyłączone w następujących godzinach: pomiędzy 7.00 a 8.30 oraz 15.00 a 16.30. Mowa tu o światłach w centrum miejscowości oraz na skrzyżowaniu z ul. Willową.

– Każdy, kto podróżuje tą drogą wie, że w tych godzinach na tej trasie tworzą się wielokilometrowe korki, spowodowane właśnie tymi światłami. W tych newralgicznych godzinach bywa tak, że pokonanie odcinka od wiaduktu w Wandzinie do miejscowości Leonów – około 9 km zajmuje nawet pół godziny – czytamy w petycji.

Link do petycji – klik

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Światła są zrobione ponieważ były w tych miejscach wypadki śmiertelne a jakby wyłączyli światła ciekawe czy by się zatrzymywali samochodami żeby mógł przejść pierwszy nie raz się czeka kilka minut na innym przejściu żeby można było przejsc

 2. Pomysłodawca tej petycji powinien wziąć pod uwagę fakt , że Niemce to nie jest wymarła miejscowość i brak świateł powoduje brak możliwości normalnego funkcjonowania dla mieszkańców. Często zmotoryzowani mieszkańcy Niemiec żeby przejechać z jednej strony na drugą np żeby odwieźć dzieci do przedszkola muszą łamać przepisy ruchu drogowego wymuszając pierwszeństwo bo nie ma innej możliwości. Skoro droga przez Niemce nie odpowiada to proponuję objazd np przez Kozłówkę, Kawkę, Krasienin, Smugi i Snopków.

 3. świetny pomysł! Tylko ciekawe ile czasu będzie stał korek po stłuczce na skrzyżowaniu w centrum Niemiec, albo po potrąceniu pieszego? Obwodnica jest jedynym rozwiązaniem i powinna być priorytetowo potraktowana.

 4. Ciekawe jak mamy wyjechać na lubelska z willowej lub z centralnej o godzinie 7:30, jeden wpuszcza ale drugi już nie chce i dochodzi do zagrożenia, piesi też nie będą mieli szans żeby przejść a na skrzyżowaniu z willowej przechodzi w tych godzinach dużo dzieciakow

 5. Ludzie i tak nie przechodza na swiatlach. Mam zielone ale nie.. Wylizie mi i mnie zatrzyma. Ja ruszam i mam czerwone. Po cholere stac dwa razy. Nie raz byly wylaczone, a pojazdy z bocznych sa pieknie puszczane. Sam pomagam i mnie tez nie raz przepuszczono.

 6. Jak by jeździli ludzie a nie barany to światła nie były by wogole potrzebne…na dole światła są przy szkole a na górze dlatego że nie dało się przejść bo tak pędzli… zginelo dziecko i zrobili światła więc teraz powolutku wszyscy przyjeżdżają…. i aby tak dalej dopuki nie zrobią obwodnicy….

 7. Popieram światła muszą być bo chcąc przjeść z dziećmi przez ulicę to się nie da nieraz mimo świateł to co niektórzy kierowcy nie zwracają uwagi że jest czerwone światło dla niego i że ktoś chce przejść z dziećmi tylko jedzie jak szaleniec.

 8. Mieszkam tu już tyle lat i czy światła są czy ich nie było to zawsze w Niemcach był korek. Żeby wyjechać z osiedla trzeba stać nawet 10 min. A niektórzy uważają się za królów ulicy i pieszego nie przepuszcza niech stoi bo ja muszę przejechać.

 9. Światła są potrzebne w naszej miejscowości , to prawda nie dało się przejść przez ulicę dorosłym a co mówiąc dzieciom. Z ulic bocznych nie dało się wyjechać bo samochody cały czas jechały. Jak są światła to przynajmniej trochę mniej nerwów .

 10. Problemem nie są światła przy Willowej.
  Prosimy o wyłączenie sygnalizacji świetlnej przy Kościele i zatrudnienie Pana lub Pani do przeprowadzania pieszych. W znacznym stopniu usprawniloby to przejazd a i bezpieczeństwo pieszych do czasu wybudowania obwodnicy tez byłoby zachowane.
  Pozdrawiam

 11. Pretensje o korki to do kogo innego. Powodem nie są światła na przejściach a opieszalosc urzędników którzy obiecali budowę obwodnicy Niemcem. Światła muszą być. Jest szkoła. W tych godzinach w których kierowcy domagają się wyłączenia świateł prowadza się do szkoły i że szkoły dzieci. Czasem chodzą same. Kto nam zapewni bezpieczeństwo naszych dzieci skoro światła nie będą działać. Już jeden śmiertelny wypadek dziecka był…. 🙁
  Kiedy to nie było świateł. Z tego powodu one się tam znajdują. Nie było świateł to kierowcy jeździli jak Kubica w f1. To nie tor…
  Wylaczycie światła to będą protesty mieszkańców. Korki będą jeszcze dłuższe. Rozumiem że ktoś nie zdążą do pracy ale my tu też żyjemy. Nami się nikt nie przejmował przez dłuższy czas ze nie było autobusów dopiero po nagłośnieniu sprawy się to zmieniło….
  I tu będzie tak samo tyle że korki będą dużo dłuższe jak mieszkańcy wyjdą na ulicę…