Kierowca pod wpływem narkotyków spowodował wypadek

wypadek, dachowanie samochodu
fot. KMP Biała Podlaska

Wczoraj przed północą doszło do groźnego wypadku na ulicy Warszawskiej. 30-letni kierowca Astry zderzył się z jadącym drogą krajową Volvo. Badanie wykazało obecność narkotyków w organizmie sprawcy.

Szczegóły wypadku

Wczoraj przed północą, na ulicy Warszawskiej miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. 30-letni kierowca samochodu marki Astra, wyjeżdżając z bocznej ulicy, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu Volvo. W wyniku zderzenia obrażeń doznała pasażerka Volvo, którą przewieziono do szpitala.

wypadek, rozbity samochód
fot. KMP Biała Podlaska

Kierujący pojazdami zostali poddani badaniu na obecność alkoholu, które wykazało, że obaj byli trzeźwi. Jednakże, w przypadku 30-latka prowadzącego Astrę, wstępne badanie na obecność narkotyków dało wynik pozytywny. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z amfetaminą.

Konsekwencje i apel

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, a pobrana krew zostanie poddana dalszym badaniom na obecność substancji zabronionych. Kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

wypadek, rozbity samochód
fot. KMP Biała Podlaska

Policja apeluje o rozwagę na drodze. Nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla przypomina: „Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pojazdu, w swoich rękach mamy bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.”

Jakie są Wasze doświadczenia z nieodpowiedzialnymi kierowcami? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach lub udostępnijcie ten artykuł, aby zwrócić uwagę na problem niebezpiecznej jazdy pod wpływem narkotyków.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.