Kierowca mercedesa nie wyhamował, uderzył w pociąg. Groźny wypadek na przejeździe kolejowym

Mercedes uderzył w pociąg na przejeździe kolejowym w Lublinie
Mercedes uderzył w pociąg na przejeździe kolejowym w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku, do którego doszło na jednym z przejazdów kolejowych na terenie Lublina. Tam kierowca mercedesa uderzył w bok przejeżdżającego pociągu.

Wjechał w pociąg na przejeździe kolejowym

Do zdarzenia doszło w środę (10.01) około godz. 8:30 na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Letniskowej w Lublinie. Tam samochód osobowy marki Mercedes zderzył się z pociągiem osobowym relacji Kraśnik – Lublin. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, straż ochrony kolei i policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący mercedesem 20-latek, jadąc ul. Letniskową w kierunku ul. Krężnickiej, nie zdołał wyhamować przed przejazdem kolejowym i uderzył w bok pociągu osobowego relacji Kraśnik – Lublin. Przeprowadzone badanie wskazało, że 20-latek był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Nikt inny nie został poszkodowany.

Na miejscu czynności prowadzą policjanci. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Wstrzymany ruch pociągów

Po zderzeniu pociągu z samochodem wstrzymany jest ruch pociągów w rejonie Zemborzyc na linii nr 68 kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Pociąg w wyniku uderzenia częściowo się wykoleił. Na miejscu pracuje zespół techniczny kolei.

Informacje o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu podróżni mogą uzyskać w pociągach i na peronach oraz na stronie internetowej www.portalpasazera.pl.

ZDJĘCIA

Mercedes uderzył w pociąg na przejeździe kolejowym na ul. Letniskowej w Lublinie
Mercedes uderzył w pociąg na przejeździe kolejowym na ul. Letniskowej w Lublinie | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.