Kierowca busa na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa. Karetka na boku [ZDJĘCIA]

Wypadek z udziałem busa i karetki w Przytocznie | fot. czytelniczka Monika

W piątek w miejscowości Przytoczno pędząca na sygnale karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z busem. Karetka przewróciła się na bok. W sumie w tym, wypadku ranne zostały cztery osoby.

Do wypadku doszło w piątek około godz. 9.40 w Przytocznie, w powiecie lubartowski. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 Kock – Moszczanka z drogą wojewódzką nr 809 Lublin – Przytoczno doszło do wypadku z udziałem pojazdu karetki pogotowia.

Ze wstępnych ustaleń lubartowskiej policji wynika, że kierujący busem obywatel Ukrainy wjeżdżając na skrzyżowanie nie dostosował się do oznakowania i z pełną prędkością uderzył w jadącą na sygnale karetkę pogotowia ratunkowego, która jechała w kierunku Moszczanki.

W wyniku zderzenia pojazdów wylądowały one w przydrożnym rowie, gdzie dodatkowo karetka przewróciła się na bok. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. To kierowca busa, jego pasażer oraz kierowca i ratownik medyczny z karetki.

W miejscu zdarzenia policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. Pojazdy, które brały udział w zdarzeniu, w dalszym ciągu znajdują się w przydrożnym rowie. Utrudniania mogą potrwać kilka godzin.

Wypadek z udziałem busa i karetki w Przytocznie | fot. KPP Lubartów
Wypadek z udziałem busa i karetki w Przytocznie | fot. KPP Lubartów

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.