Na przejeździe kolejowym w Żurawnicy doszło do kolizji między szynobusem a kierującym BMW. 22-letni kierowca nie zachował należytej ostrożności i zignorował znak stop. Na szczęście wszystko skończyło się dla niego i pasażerów niegroźnymi potłuczeniami. Kierujący otrzymał wysoki mandat i punkty karne.
Wypadek z udziałem pojazdu szynowego
Dnia 02 kwietnia policjanci odebrali informację o zdarzeniu drogowym na przejeździe kolejowym w Żurawnicy. Informacja od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wskazywała na kolizję kierowcy BMW z pociągiem osobowym. Dyżurny niezwłocznie skierował patrole policyjne na miejsce zdarzenia, gdzie obecni byli także strażacy oraz załoga karetki pogotowia.
Jak doszło do wypadku?
Według poczynionych przez policjantów ustaleń BMW nie zatrzymało się przed znakiem Stop na przejeździe kolejowym. Zamiast tego, kierowca wjechał na torowisko, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym szynobusem. Kierujący BMW nie zdążył zjechać z przejazdu, a pojazd szynowy uderzył w jego tył.

Kierowca BMW miał dużo szczęścia
Kierujący BMW, 22-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec, został przetransportowany do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń i mógł opuścić placówkę służby zdrowia.
Szynobus i jego pasażerowie doznali lekkich potłuczeń
Wskutek zderzenia z szynobusem na trasie Zamość – Bełżec, gdzie podróżowało 15 osób, zarówno maszynista, jak i pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Sam kierowca BMW otrzymał za to surową karę w postaci 2500 zł grzywny i 12 punktów karnych.
Przejazd kolejowy wymaga wzmożonej uwagi i ostrożności
Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych są niezmienne od lat. Zachowanie szczególnej ostrożności to absolutnie najważniejsza z nich. Na mniej uczęszczanych trasach funkcjonują przejazdy niestrzeżone, natomiast w każdym przypadku są one oznakowane. Przed przejazdami ustawione są przede wszystkim znaki G-3 lub G-4 nazywane również krzyżami św. Andrzeja. Informują o przejeździe jedno- lub wielotorowym i wyznaczają miejsce zatrzymania pojazdu.

Przed przejazdami umieszczone są ponadto słupki wskaźnikowe z pochyłymi kreskami, które informują o zbliżaniu się do przejazdu. Bardzo często też stosuje się dodatkowo znak „Stop” zobowiązujący kierujących do bezwzględnego zatrzymania pojazdu i ustąpienia pierwszeństwa pojazdom szynowym.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię