Kierowca BMW przekroczył prędkość, okazało się, że był pijany. Wydmuchał ponad pół promila

Kierowca BMW poruszał się po ul. Poligonowej z prędkością 115 km/h
Kierowca BMW poruszał się po ul. Poligonowej z prędkością 115 km/h | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali 49-letniego kierowcę BMW, który na ul. Poligonowej przekroczył dopuszczalną prędkość o 65 km/h. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy.

Kontrola prędkości na ul. Poligonowej

We wtorek (17.05) rano policjanci z grupy Speed prowadzili statyczne kontrole prędkości. Kilka minut po godz. 8 na ul. Poligonowej zauważyli szybko jadące BMW. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca na liczniku miał 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna jechał razem z synem. W trakcie czynności policjanci postanowili zbadać trzeźwość 49-latka. Jak się okazało, badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Lublina od razu stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami i kara do 2 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.