Kiełbasa z trutką na trawniku. Ktoś znowu poluje na psy

132181557 152292583322130 1218394562491194009 o 1
Kiełbasa z trutką na trawniku przy ul. Wyszyńskiego | fot. czytelniczka Katarzyna

W Lublinie znów grasuje osoba chcąca zrobić krzywdę czworonogom. Czytelniczka przesłała zdjęcie kiełbasy z trutką, którą znalazła na trawniku przy ul. Wyszyńskiego.

„Porozrzucana kiełbasa z trutka na ul. Wyszyńskiego. Uważajcie na swoje pieski, nam się nie udało uniknąć pułapki. Tyle ile znalazłam, wyrzuciłam do śmietnika” – ostrzega czytelniczka Katarzyna.

Jeśli pies zje kiełbasę z trutką, to może mu grozić nawet śmierć, i do tego w męczarniach. Niestety, objawy zjedzenia trutki występują po 3-4 dniach, gdy często jest już za późno na odratowanie czworonoga.

Działanie, zmierzające do okaleczenia zwierząt podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności, a za znęcanie się z premedytacją kara pozbawienie wolności do lat pięciu.

Apelujemy o szczególną uwagę przy wyprowadzaniu naszych pupili na spacer. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, gdzie następnym razem nasze psy natkną się na śmiertelną pułapkę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.