Kiedy zaniedbany skwer przy Al. Racławickich doczeka się rewitalizacji?

Skwer Arcybiskupa Józefa Życińskiego
Skwer Arcybiskupa Józefa Życińskiego | fot. czytelnik Piotr

Kiedy zostanie przeprowadzona rewitalizacja skweru obok CSK? Obecnie jest to siedlisko dla pijaczków. Uschnięte drzew, chwasty i badyle. Przykro patrzeć na ten bałagan – pyta jeden z mieszkańców.

Brak pieniędzy na rewitalizację skweru abp. Józefa Życińskiego

Kolejny rok z rzędu ratusz przekłada rewitalizację skweru abp. Józefa Życińskiego, przy Al. Racławickich między pl. Teatralnym a apartamentowcem Unia Art Residence. Inwestycja nie znalazła się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta.

„W sytuacji gdyby w ciągu roku budżetowego pojawiły się możliwości finansowe na zrealizowanie tego zadania, to jesteśmy do tego przygotowani” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zadanie wcześniej zostało oszacowane na kwotę 500 tys. zł. „Kosztorys dla tego zadania, ze względu na wzrost cen rynkowych jest już nieaktualny i będzie podlegał weryfikacji” – informuje Głazik.

Ratusz posiadamy ważne pozwolenie na budowę oraz projekt zagospodarowania terenu, który uwzględnia wykonanie alejek z kostki granitowej w kolorach szarym i czerwonym oraz cokołu granitowego wokół pomnika. Przewiduje się także wykonanie nowego trawnika (z wymianą gruntu) oraz nasadzenia drzew liściastych.

Projekt zagospodarowania terenu uwzględnia także montaż małej architektury (12 ławek i 22 koszy na śmieci).

Projekt uwzględnia wymianę niektórych drzew, które są chore, posiadają ubytki oraz zniszczoną koronę z widocznym posuszem oraz uzupełnienie tej kompozycji nowymi nasadzeniami. W ramach nowych nasadzeń zaprojektowano 35 drzew, ponad 2,7 tys. krzewów, 622 róż oraz około 3 tys. bylin i traw.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.