Kiedy obostrzenia zostaną zniesione? Premier zabrał głos w tej sprawie

Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM

Obecne obostrzenia zostały przedłużone do 31 stycznia w ramach tzw. narodowej kwarantanny. Czy po tym terminie należy spodziewać się zmian w obowiązujących obostrzeniach? Premier odpowiedział.

Kiedy obostrzenia zostaną zniesione?

Czy po 31 stycznia nastąpią zmiany w obowiązujących obostrzeniach? Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że na początku przyszłego tygodnia zostaną ogłoszone zmiany dotyczące obostrzeń gospodarczych.

Premier zastrzegł, że jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy, trzeba będzie utrzymać restrykcję przez kolejne tygodnie. „Na pewno będziemy w najbliższych dniach pracować nad protokołami sanitarnymi – na wszelki wypadek, gdyby sytuacja się poprawiała, umożliwiała luzowanie tych restrykcji” – powiedział.

Protokoły określają kryteria bezpieczeństwa, jakie firmy z poszczególnych branż muszą spełnić. Chodzi m.in. o liczbę osób przebywających w danym pomieszczeniu, punkty dezynfekcji rąk, czy osoby pilnujące przepustowości, która powinna być zachowana.

Premier podkreślił, że odmrażanie gospodarki jest uzależnione od programu szczepień i dostępności szczepionek. Obecnie „wąskim gardłem” jest liczba dostępnych dawek i dostawa kolejnych partii szczepionek.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W ogóle w grudniu zostały nadane na styczeń nowe obostrzenia tak z dupy potem że do 17-18 potem se do 31 grudnia otwarte będzie teraz je*ane szczepionki zostały wstrzymane bo czegoś tam nie miały to teraz morawiecki wydłuży te obostrzenia do lutego lub marca specjalnie by udupic ludzi

  2. Po co były te ustalenia sprzed kilku miesięcy? Przecież to już było dograne ile osób, jak daleko stoliki, itp. Mati sam sobie przecież zdjęcia w kawiarni i kinie robił.