Kiedy dzieci wrócą do szkół? Dziś decyzja

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek

W piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosi termin, kiedy uczniowie wrócą do szkół. Prawdopodobnie w pierwszym terminie do szkół wrócą uczniowie klas I-III.

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność koronawirusa odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Testy będą wykonywane metodą RT-PCR w sanepidach i w mobilnych punktach drive-thru.

„Testy dla nauczycieli są po to, by na powrocie do szkoły zrobić badania tym, którzy do szkoły mają wracać do nauczenia stacjonarnego, a zostaną w domach ci, którzy są chorzy. Są dobrowolne. Przygotowane dla 150 tys. osób” – mówi minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Dziś decyzja

„Dziś na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego podejmiemy decyzje, czy dzieci z młodszych klas wracają do szkół czy odraczamy to o tydzień i dwa. Na razie nie rozmawiamy o powrocie starszych klas do szkół, bo liczba zakażeń dziennych wciąż jest wysoka” – poinformował Czarnek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.