Kaufland przejmie sklep Tesco w Lublinie. Co z pracownikami?

tesco lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

UOKiK wydał zgodę na przejęcie sklepu Tesco przy ul. Orkana przez niemiecką sieć hipermarketów Kaufland. Co z pracownikami, którzy pracują w Tesco w Lublinie?

Przypomnijmy, że 20 lutego 2020 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję dotyczącą przejęcia hipermarketu Tesco przy ul. Orkana przez niemiecką sieć marketów Kaufland. Chodzi nie tylko o Lublin, ale też Ostrołękę, Wrocław i Warszawę.

„W związku z pozytywną decyzją UOKiK dotyczącą przejęcia powierzchni handlowej w sklepie przy ul. Orkana w Lublinie przystępujemy do przygotowania planu modernizacji” – mówi Łukasz Pawlicki z biura prasowego Kaufland Polska Markety.

Kiedy nastąpi przejęcie Tesco przez Kaufland?

„Po odpowiednich uzgodnieniach z właścicielem budynku będziemy mogli określić wstępny termin otwarcia obiektu pod szyldem Kaufland. Pragniemy zapewnić, że powierzchnia handlowa i zastosowane w nowym sklepie rozwiązania zostaną dostosowane do modelu sprzedażowego znanego z innych marketów sieci” – wyjaśnia Pawlicki.

Co będzie z pracownikami Tesco w Lublinie?

„Chcemy podkreślić, że możliwość kontynuowania pracy w nowym markecie zaproponujemy pracownikom dotychczas funkcjonującego sklepu, oferując im atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy identyczne do tych, jakie oferujemy wszystkim naszym pracownikom w sklepach Kaufland na analogicznych stanowiskach” – dodaje.

Sieć Kaufland aktualnie posiada w Lublinie jeden market przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Kolejny buduje się przy skrzyżowaniu ulicy Diamentowej i Wrotkowskiej w dzielnicy Wrotków. Czytaj więcej: W Lublinie powstaje nowy Kaufland. Kiedy otwarcie?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.