Karta płatnicza wystarczy, by kupić bilet w kasowniku. Trwa montaż urządzeń

Kasowniki EMV umożliwią bezpośredni zakup biletów
Kasowniki EMV umożliwią bezpośredni zakup biletów | fot. ZTM Lublin

Płatność kartą płatniczą w kasowniku – taką usługę od jesieni zamierza wprowadzić w pojazdach komunikacji miejskiej Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie w ramach nowego systemu biletu elektronicznego Lubika.

Zakup biletu w kasowniku

Od wtorku (27.07) rozpocznie się pilotażowy montaż kasowników EMV do płatności zbliżeniowych. W nowe kasowniki zastanie na razie wyposażonych 19 pojazdów komunikacji miejskiej. Po testach, kasowniki pojawią się w kolejnych autobusach i trolejbusach.

„Na etapie przejściowym będą one posiadać docelowe ekrany, ale ich funkcjonalność zostanie uruchomiona dopiero w momencie wdrożenia nowego systemu biletu elektronicznego Lubika” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Kasowniki będą wyróżniać się zieloną kolorystyką (dotychczasowe kasowniki są w kolorze żółtym) oraz nowym wyglądem ekranu. Pasażerowie, do czasu uruchomienia systemu, nie będą mieli możliwości zakupu biletów w nowych urządzeniach.

Wybierz bilet, zbliż kartę i jedź

Obsługę kasownika umożliwi ekran dotykowy, sygnalizujący pomyślny, bądź niepomyślny przebieg transakcji. Do dyspozycji pasażerów będą 3 języki menu. Zakup biletu odbywać się będzie poprzez wybranie na ekranie kasownika EMV żądanego typu biletu, ustalenie liczby biletów, a następnie przyłożenie zbliżeniowej karty płatniczej do czytnika, bez wpisywania numeru PIN.

„Urządzenie będzie odporne na drgania, które towarzyszą w trakcie podróży, odporne na uszkodzenia, zarysowania i postronne ingerencje” – informuje Monika Fisz.

W ramach nowego systemu biletu elektronicznego Lubika zostanie zamontowanych łącznie 450 nowych kasowników EMV w pojazdach lubelskiej komunikacji miejskiej. Więcej o nowym systemie Lubika przeczytaj tutaj: LUBIKA.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja nie mam karty płatniczej, używam tylko gotówki i chcę by można było kupić bilet za gotówkę.

  2. To czas najwyższy dorobić się takiej karty albo chodzić na piechotę

  3. Śmiech na sali, 450 kasowników na tyle pojazdów. W wielu miastach polskich już teraz mają więcej kasowników (2 sztuki na jedną parę drzwi), u nas już teraz jest za mało. Wprowadzają nowy system i znowu niedopracowany. Za co wy bierzecie pieniądze w tym ZTM I Urzędzie Miasta? I pewnie żadne konsekwencje was nie spotkają.