Karp na Wigilię. Gdzie kupić świeżego i taniego karpia w Lublinie?

carp 650071 1280 e1482344765354
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Karp to jedna z tradycyjnych potraw, które co roku znajdują się na wigilijnym stole. Jak jednak kupić naprawdę świeżą rybę i nie przepłacić?

Świeża ryba ma zawsze zamknięty pyszczek. Jej łuski są gładkie i lśniące, oczy wypukłe i błyszczące, a ciało sprężyste, co możemy sprawdzić po jego naciśnięciu. Świeża ryba powinna mieć też jasnoczerwone skrzela, a włożona do wody opada na dno.

Jednak, gdy ryba nie spełnia choćby jednego z tych kryteriów: jest pokryta śluzem, skrzela ma żółtoszare, a ciało jak plastelina, w którym wgłębienia po naciśnięciu zostają na długo – wówczas lepiej zrezygnować z kupna.

Promocje związane z karpiem na święta są już dostępne w wielu polskich sklepach. Sprawdziliśmy specjalnie dla Was ceny w większych marketach, które oferują „świeże” ryby, które zabija się na miejscu za specjalną kotarą na życzenie klienta.

Tesco (w ofercie ważnej do 24.12)

Cena karpia (żywego) w promocyjnej cenie wynosi tu 11,99 zł za kg.

Carrefour (w ofercie ważnej do 24.12)

Cena karpia z polskich hodowli (żywego) po 7,99 zł za kg.

Auchan

Cena karpia żywego po 11,98 zł za kg.

Selgros

Cena karpia żywego z polskiej hodowli po 7,95 zł za kg.

Karpia kupimy nie tylko w dużych marketach. Warto odwiedzić drobne sklepy i punty handlowe zlokalizowane na targowiskach, gdzie czasem można wytargować korzystną cenę zakupu.

Gdzie w Lublinie warto jeszcze wybrać się po świeżą rybkę? Czekamy również na informacje, jak ryby sprzedawane są w sklepach w których robicie Państwo zakupy. Zdjęcia i filmy wideo można wysyłać na adres [email protected].

Artykuł będziemy aktualizować.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.