Karnawał 2016: od kiedy do kiedy trwa karnawał?

carnival 476816 1280 min e1453357939189

W każdym roku karnawał ma inną długość. Początek karnawału zawsze jest tego samego dnia, lecz data zakończenia hucznego okresu zabaw jest różna. Od kiedy do kiedy będzie trwał karnawał 2016 w Polsce?

Karnawał to czas w roku liturgicznym, gdy można pozwolić sobie na huczne zabawy i swawole przed Wielkim Postem, kiedy to z kolei nadchodzi czas spokoju, wyrzeczeń i zadumy. Termin „karnawał” pochodzi z języka włoskiego. „Carne” znaczy mięso, a „vale” – żegnaj, co oznacza, że ten czas to wielkie pożegnanie z sutymi ucztami.

W każdym roku czas karnawału jest różny – czasem karnawał jest krótki, czasem dość długi. Dzieje się tak dlatego, że Środa Popielcowa, która zaczyna Wielki Post, nie zawsze wypada w tym samym dniu. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Kiedy zaczyna się i kończy Karnawał 2016? Do kiedy będziemy mogli bawić się na imprezach w klubach, balach przebierańców i domówkach? Jeśli nie macie pewności, do kiedy trwa karnawał, sprawdźcie datę!

Karnawał w 2016 rozpocznie się w Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia. W tym roku czas karnawałowych zabaw będzie trwać do wtorku, 9 lutego, czyli do Ostatków, zwanych też Zapustami lub Śledzikiem. Przed nami zatem pięć weekendów w karnawale, kiedy to możemy wybawić się za wszystkie czasy i przygotować na Święta Wielkiej Nocy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Baja Bongo Hej ! baja Bongo hej, kto przestrzega postu trzeba robić masę!
    PS. Fajny artykuł:) Dzięki Spotted