Kapitalny remont łazienek w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym dzięki grantowi od Fundacji Leroy Merlin Polska

Podpisanie współpracy z Fundacją Leroy Merlin
Kapitalny remont łazienek w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym dzięki grantowi od Fundacji Leroy Merlin Polska | fot. Miasto Lublin

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie przejdzie kapitalny remont łazienek dzięki grantowi od Fundacji Leroy Merlin Polska. Wartość otrzymanego grantu to ponad 220 tys. zł.

Remont łazienek w internacie ośrodka

Współpraca Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska pozwoli na przeprowadzenie generalnego remontu dwóch łazienek w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Remont obejmie m.in. modernizację instalacji elektrycznych i hydraulicznych, wykonanie nowych okładzin z płytek gres oraz montaż nowych urządzeń sanitarnych. Prace zostaną przeprowadzone w okresie wakacyjnym, aby uczniowie mogli korzystać z nowych łazienek od początku roku szkolnego.

Kolejny grant dla Lublina od Fundacji Leroy Merlin
Kapitalny remont łazienek w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym dzięki grantowi od Fundacji Leroy Merlin Polska | fot. Miasto Lublin

Tomasz Fulara, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, podkreśla, że remont sanitariatów poprawi warunki pobytu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym obywateli Ukrainy. „Internat w Ośrodku spełnia funkcję opiekuńczo-wychowawczą w okresie nauki szkolnej, stając się dla wielu uczniów drugim domem” – dodaje.

Agnieszka Bolek, Prezeska Fundacji Leroy Merlin Polska, zaznacza, że jest to już drugi grant w Lublinie w ramach Funduszu Solidarnościowego, który wspiera uchodźców z Ukrainy oraz mieszkańców Lublina. „W ramach Funduszu zrealizowaliśmy już około 60 grantów w całej Polsce, tworząc ponad 2,7 tys. bezpiecznych i komfortowych miejsc” – mówi Bolek.

Grant od Fundacji Leroy Merlin
Kapitalny remont łazienek w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym dzięki grantowi od Fundacji Leroy Merlin Polska | fot. Miasto Lublin

Wcześniejsze współprace

Dzięki wcześniejszym działaniom Miasta Lublin i Fundacji Leroy Merlin Polska wyremontowano m.in. pomieszczenia po byłym przedszkolu przy ul. Bronowickiej, tworząc miejsce zamieszkania dla obywateli Ukrainy. Wartość tego grantu wyniosła 251 tys. zł.

Jakie inne inicjatywy powinny być realizowane w Lublinie w ramach współpracy z fundacjami? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Remont 2 łazienek w SOSW im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie mieszczącej się przy ul. Wyścigowej 31.