Kąpali się w zalanym wyrobisku na terenie kopalni piachu. Trwają poszukiwania 29-latka

Kąpali się w zalanym wyrobisku na terenie kopalni piachu. Trwają poszukiwania 29-latka
Akcja poszukiwawcza na terenie zalanego wyrobiska w Zawieprzycach | fot. OSP Spiczyn

Trwają poszukiwania mężczyzny, który podczas niedzielnego wypoczynku zniknął pod wodą na terenie kopalni piachu w Zawieprzycach. Mężczyzny do tej pory nie odnaleziono.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 16 w zbiorniku wodnym w wyrobisku na terenie kopalni piachu w miejscowości Zawieprzyce, w gminie Spiczyn (powiat łęczyński). Grupa znajomych spędzała niedzielny czas, spożywając alkohol i kąpiąc się w wodzie, gdzie obowiązywał zakaz kąpieli.

Mężczyzna pływał ze znajomymi i w pewnej chwili zniknął pod wodą. Gdy koledzy zorientowali się, że 29-latek zbyt długo nie wypływa, postanowili powiadomić o tym służby ratunkowe. Na miejsce jako pierwszy dojechał zastęp straży pożarnej wyposażony w łódź ratunkową i przystąpiono do poszukiwań mężczyzny.

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej z PSP w Łęcznej, OSP w Jawidzu, Januszówce i Spiczynie oraz zastęp ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Oprócz strażaków na miejscu pracował również zespół ratownictwa medycznego i policja.

Niedzielne akcja poszukiwawcza została przerwana ze względu na zapadający zmierzch. Poszukiwania 29-latka mają być wznowione w poniedziałek o godz. 11. Do poszukiwań będą wykorzystane łodzie, sonar i nurkowie. Akcja jest utrudniona, ponieważ dno zbiornika jest bardzo zróżnicowane, w niektórych jego miejscach głębokość wynosi nawet 6 metrów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.